Cloud

 

 

 

Cloud hizmeti nedir?


Cloud, fiziksel sunucu kaynağını, sanal ortamda ihtiyaç doğrultusunda istenilen kadar mantıksal parçalara bölerek, toplam sunucu verimliliğini optimize etmeye denir. Cloud sunucu servislerinde, istenen paket tipi seçilerek, uygulamalar sanal sunucu üzerine yüklenir, kısaca fiziksel bir yapı mantıksal hale getirilir.

 

Cloud çözümü sayesinde, sunucu üzerinde ayrılan her bir alan ayrı sunucu gibi çalıştırılır ve bu alanların her biri birbirinden bağımsız olarak yönetilir. Cloud çözümünün en önemli avantajı da yönetime açık yapısıdır. Cloudl sunucu uygulamasında VPS çözümlerine göre daha fazla kontrol, sunucu barındırma çözümlerine göre daha fazla tasarruf imkanı vardır. İş gücü kaybını ve maliyetleri azaltmasının yanı sıra sanallaştırma, işletmelere yüksek verimlilik ve esneklik sağlıyor.
 

Telehouse İstanbul'un Cloud Sunucu paketlerini inceleyebilir, ihtiyacınıza uygun Cloud Sunucu servisini Ek Özellikleri ile birlikte teknotel.com web sitemizden hemen satın alabilirsiniz.

 

Cloud Sunucular; 


.Tek sunucunun donanım ve lisans ücretlerinin paylaşılması
. Alan paylaşımı
. Soğutma ve Elektrik giderleri
. Arıza & Bakım maliyetleri
Vb. kaynakların ortak kullanımı sebebi ile sunucu barındırma ve kiralama alternatiflerine göre oldukça avantajlıdır.

 

Fiziksel sunucu yönetiminde sunucunun bozulması ve yeniden kurulması yüksek maliyet ve ciddi zaman kayıplarına neden olurken, sanal sistemlerde yedekleri düzenli alınan bir sunucunun ise mevcut bozulan sunucunun yerine çalıştırılması en fazla 30 dakika sürmekte ve yüksek onarım maliyetlerini de engelleyerek büyük avantaj sağlamaktadır.

 

Sanallaştırma sayesinde veri yedekleme ve geri yükleme iş yükü kolaylaşıyor...


Sanallaştırma uygulaması ile bir çok fiziksel sunucunun yedeğinin alınması gerekirken, sanallaştırılmış sunucu hizmetlerinde bir sunucu üzerindeki birden çok uygulamanın yedeği kolaylıkla, kısa sürede ve alan avantajı ile sağlanır. Yani sanallaştırma sayesinde şirketler, tek bir seferde bir bilgisayar içindeki sanal katmanların her birinin yedeğini alabiliyor. Bu sayede tüm IT sistemlerinin yönetimi de kolaylaşıyor. 

 

Telehouse Istanbul Cloud Sunucuların diğer avantajları: 


.Yazılım/Donanım bağımsızlığı: Dinamik olarak donanım kaynaklarının sanallaştırma katmanı (Hypervisor) aracılığı ile kullanımı,
. Hızlı Sistem oluşturm: Şablonlardan çok kısa sürede yeni sunucular oluşturabilme,
. Merkezi Yönetim: Tek Merkezden tüm sunucuların yönetim ve raporlanması,
. Lisanslama: Tek enterprise Lisansla 4 işletim sistemi çalıştırma,
. En yüksek seviyede ölçeklenebilme,
. Esnek yapısı ile servis çeşitliliği imkanı,
. Kritik görevli uygulamalar için gerekli kaynakların sağlanması,
. Problem sonrası kısa sürede güvenli iyileştirme.

 

Her ölçekte firmanın htiyacına uygun tasarlanabilen Cloud Sunucular; Dünya standartlarındaki Telehouse İstanbul Veri Merkezinde, Telehouse İstanbul’a ait profesyonel sunucularda barındırılır. Cloud Sunucular; tek sunucunun donanım ve lisans ücretlerinin paylaşılması ve yer, elektrik ile diğer kaynaklarının ortak kullanımı sebebi ile sunucu barındırma ve kiralama alternatiflerine göre oldukça avantajlıdır.

 

Telehouse Istanbul'da güvenlik Global standartlarda sağlanıyor...


Telehouse İstanbul; kesintisiz ve sorunsuz iletişim için özel olarak tasarlanmıştır. Bu kapsamda meydana gelebilecek olağanüstü durumlarda (yangın, deprem, sel vb.) veya Telekom tarafında gerçekleşebilecek hat kesintilerinde, direkt yurtdışı fiber ve uydu altyapıları kullanılarak kesintilerden etkilenme durumu engellenmektedir.

 

Telehouse İstanbul’un Kozyatağı'nda faaliyet gösteren Veri Merkezi, Dünya’daki tüm Telehouse veri merkezleri gibi yüksek güvenlik önlemlerine sahip olup; 7/24 gerçek zamanlı izlenebilen ve kayıt tutan kamera sistemleri, yükseltilmiş döşeme, ısı izolasyonu, hassas kontrollü klima,  2N+1 yedekli jeneratör ve UPS yapısı gibi özellikler ve herhangi bir yangın durumunda çok kısa bir süre içerisinde cihazlara zarar vermeyecek FM200 yangın söndürme sistemi ile donatılarak Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında uzman personel tarafından işletiliyor.

Randevu sistemine göre ziyaretler ile cihazlarına müdahale edebilen müşterilerin yetkilileri; 7/24 veri merkezine erişim imkanına sahipler.

 

Telehouse Istanbul’un altyapısı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...