Servis Özellikleri

 

 

Telehouse Istanbul'un Colocation servisinde; kabin, PDU, KVM, patch panel vb. sunucu haricindeki tüm aktif cihazlar servis ile birlikte ücretsiz sağlanır. Telehouse Istanbul'un Colocation servisinde sunuculara kesintisiz barındırma hizmeti verilmesi için gerekli olan elektrik, UPS (Kesintisiz Güç Kayanağı) ve jeneratör bağlantıları, iklimlendirme hizmetleri kesintisiz olarak sağlanır.

 

Sadece kullanılan ölçüde; kullanılan trafiğe göre ekonomik tarifelerle ücretlendirme alternatifi sunan Telehouse Istanbul Colocation servisleri sayesinde; herhangi bir kısıtlama olmaksızın, farklı zamanlarda oluşan farklı trafik ihtiyaçlarını karşılamak mümkündür. Üstelik bu alternatif tercih edildiğinde, kullanmayan trafik için bedel ödemek söz konusu olmamaktadır.

 

Telehouse Istanbul'un Colocation servisleri "Sabit Trafik Uygulaması" ve "Kullandığın Kadar Öde" şeklinde 2 tip olarak sunulmaktadır. Telehouse Istanbul'un Colocation servis tipleri kapsamında sunulan aylık servislerin maliyetini oluşturan başlıca bileşenler aşağıdaki Telehouse Istanbul Colocation Servis Tablosu'nda belirtilmiştir.
 

Ücretlendirme Detayı Model 1* Sabit Trafik Uygulaması Model 2 * Kullandığın Kadar Öde
Barındırma bedeli Sunucunun kapladığı alana göre ücretlendirilir Sunucun kapladığı alana göre ücretlendirilir
Müşteri ekipmanının kapladığı alana göre 1U, 2U, tower, 1/4 kabin vb. fiyatlandırılan aylık kira bedeli; barındırma bedelini oluşturur. Minimum alandan maximum alana kadar, farklı ihtiyaçlara göre esnek servis seçenekleri sunulur.
Elektrik kullanım bedeli Kullandığı kadar ücretlendirilir Kullandığı kadar ücretlendirilir
Müşteri sunucu/ekipmanlarının elektrik kullanımları aylık bazda ölçülerek, karşılık gelen tarife dilimi üzerinden ücretlendirilir. Böylelikle, adil kaynak kullanımı ve maliyet yansıtması sağlanır.
Erişim bedeli Talep edilen sabit bant genişliği üzerinden sabit aylık bedeller ile ücretlendirilir Kullanılan trafik kadar ücretlendirilir
Müşteri "sabit band genişliği" veya "trafik bazlı sınırsız band genişliği"ni tercih ederek, internet erişimi alır. Trafik bazlı sınırsız band genişliği, özellikle dönemsel olarak değişken kullanım yoğunluğuna sahip uygulamalar içeren kurum sunucuları için çok avantajlıdır ve trafik kullanımı ay sonunda hesaplanarak fiyatlandırılır.


 

Servis Tipi Servis Detayı Açıklama
Sunucu barındırma 1U
2U
1/8 Rack & Tower
1/4 Rack
1/2 Rack
1 Rack
1 Rack for 3 Rack +
Kapladığı alan bazında faturalandırılır
Sabit Hız bazlı İnternet erişimi 1 Mbps -  
Aylık Trafik bazlı İnternet Erişimi 50 GB - Ay sonunda ölçülerek, faturalandırılır
IP KVM Add-On (port başına) 1 ad. - -
Firewall Add-On (genel - sunucu başına) 1 ad. - -
8'li IP Bloğu 1 ad. - Herbir müşteri için 1 blok bedelsiz sağlanır
Ek IP Adresi 1 ad. - -
C-Class IP Bloğu 1 ad. - -
Enerji kullanımı 200.-usd/KW Ay sonunda ölçülerek, faturalandırılır
Teknik Destek Paketi-1* Remote Hands 0 Standart Monitöring hizmeti,uyarı mesajlarının okunması,gerektiğinde düğmeye basılması
Teknik Destek Paketi-2* Remote Hands 1 Kart Modül değiştirilmesi,24saat içinde birden fazla harddisk kontrol programı çalıştırılması
Teknik Destek Paketi-3* Remote Hands 2 Operation Aylık backup alınması
Teknik Destek Paketi-4* Remote Hands 3 Hardware Kablolama,sunucu yerleştirme,kart,CPU,harddisk yerleştirme/değiştirme
Teknik Destek Paketi-5* Remote Hands 2 Configuration Router,Layer 2/3 switch konfigürasyonu
Teknik Destek Paketi-6* Remote Hands 2 OS Installation Windows,FreeBSD,Linux,Solaris yüklemesi
Kurulum - Kurulum ücreti alınmayacak olup extra istenilecek taleplerde değerlendirilecektir
Servis Aktivasyon   Ekipmna bazında faturlandırılır

 

 

Telehouse Istanbul'un Colocation hizmetlerinden yararlanırken 7/24 Teknik Destek Hizmetinize sunulur.

 

Hizmet detayları:

 

. 7*24 kesintisiz destek
. MRTG hat raporu – Hattınızın kullanım grafiklerini size tanımlı kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yaparak 7/24 görebilirsiniz.
. Ticketing Sistem – Size atanan arayüz üzerinden tüm şikayet soru ve talepleri girebilir, tüm destek kayıtlarınızı görebilirsiniz.
. SLA – Hizmet seviye taahütleri

Telehouse Istanbul'un Colocation Hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi almak için (0216)665 77 00 numarasından müşteri temsilcilerimize ulaşabilir veya iletişim formuna bilgilerinizi girebilirsiniz. En kısa zamanda müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçecektir...

İletişim formu için tıklayınız...

SERVİSLER

Colocation