ERİŞİM

 

 

TELEHOUSE ISTANBUL'un  ‘Carrier Neutral' erişim imkanları ile, internet servis sağlayıcı (ISP), taşıyıcı (carrier), uygulama geliştirici (ASP) ve kurum/kuruluşlara bağımsız altyapı imkanı sunuyor.
Ayrıca, Telehouse İstanbul bünyesinde çeşitli hizmet sağlayıcıların internet, uydu ve noktadan noktaya bağlantı imkanlarının bulunuyor.
 

Kozyatağı’nda bulunan TELEHOUSE ISTANBUL’da 5 farklı operatör üzerinden karasal (fiber optik) yurtiçi/yurtdışı erişimi ve noktadan noktaya altyapı erişimi bulunuyor.

 

"Carrier Neutral" yani taşıyıcı bağımsız altyapısı sayesinde Taşıyıcılar (Carrier) ile kurumları bir araya getirerek bağımsız bir platform oluşturmak üzere yola çıkan Telehouse İstanbul; müşterilerine farklı internet erişimi ve noktadan noktaya bağlantı alternatiflerini sunarak Türkiye'nin Internet Trafik Noktası (Internet Exchange-I/X) olmayı hedefliyor.

 

TELEHOUSE ISTANBUL’dan hizmet alan kurumların internet, noktadan noktaya ve ses ihtiyaçları için farklı platformları kullanmaları, esnek ve bağımsız servis almaları “Carrier Neutral” yapısı sayesinde mümkün olacak. Ayrıca GSM operatörlerinin, Altyapı İşletmecilerinin, Sabit Telefon Hizmet Sağlayıcılarının ve İnternet Servis Sağlayıcıların bu platform üzerinden müşteri taleplerine direkt cevap vermelerine de imkan tanınacak.

 

Taşıyıcıların TELEHOUSE ISTANBUL’da yer alma ve dark fiber/Metro Ethernet/uydu üzerinden bağlantı sağlama alternatifleri bulunurken, kurumsal müşteriler için tüm kablolu, kablosuz erişim şekilleri mevcut. Telehouse İstanbul’un yaygın ağı ve farklı operatörlerin altyapılarından sunduğu noktadan noktaya bağlantılar sayesinde veri merkezine yedekli olarak ulaşmak ve kesintisiz erişim sağlamak mümkün.

 

Telehouse İstanbul'un yüksek kapasiteli, yedekli omurgası aşağıdaki bileşenlerden oluşuyor:

 

.  Türk Telekom: 2 x 10 Gbps Fiber Optik Metro Ethernet Erişimi

 

.  TTI: 2 x 10 Gbps Fiber Optik Metro Ethernet Erişimi

 

.  Med-Nautilus: 2 x 10 Gbps Fiber Optik Metro Ethernet Erişimi

 

.  Turkcell SOL: 2 x 10 Gbps Fiber Optik Metro Ethernet Erişimi

 

.  Vodafone: 2 x 10 Gbps Fiber Optik Metro Ethernet Erişimi

ERİŞİM