Haberler

 

 


 

BThaber Veri Merkezi Platformuna katılıyoruz...

 

 

17 Nisan 2012 tarihinde Grand Cevahir Hotel'de gerçekleşecek BThaber Veri Merkezleri: Networking, Güvenlik Çözümleri ve Bulut Bilişimi Platformu'na Telehouse Istanbul platform sponsoru olarak katılıyor.

 

Telehouse Istanbul Genel Müdürü Alper Selçuk, platformda “Veri Merkezinde Yerel Ağ Performansı” başlıklı sunumuyla Tupperware başarı öyküsünü katılımcılarla paylaşacak. Ayrıca Selçuk, etkinlik kapsamında düzenlenen Pazar Tartışıyor Panelinde de konuşmacı olarak yer alacak. Telehouse Istanbul yetkilileri gün boyunca etkinlik alanındaki stantlarında katılımcılarla bilgi paylaşımında bulunacak. Mutlaka kayıt yapılması gereken platform etkinliğinin ilgili linkini ziyaret için tıklayınız...

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------   ------------


Telehouse Frankfurt’da yeni bir veri merkezi açtı.

 

Almanya’nın önemli finans bölgesinde satın alınan büyük veri merkezi Telehouse grubuna dahil oldu.

 

İstanbul, Türkiye – 9 Ocak 2012 - Dünya genelinde veri merkezleri bulunan ve 42 milyar dolarlık telekomünikasyon devi KDDI’ın iştiraki olan Telehouse, bugün Almanya’da yeni bir veri merkezi açtığını duyurdu. Almanya’nın en büyük barındırma sağlayıcı firmalarından Databurg’un hisselerinin tamamını satın alan Telehouse’un küresel operasyon kapsamı, böylece dünya çapında 23 şehirde 43 veri merkezine ulaştı ve hizmet alanı 67.000 m2 büyüdü.

 

“Tier 3” standardına sahip bu veri merkezi, 400’ün üzerinde internet servis sağlayıcıyı ve taşıyıcıyı bünyesinde barındıran Avrupa’nın en büyük ikinci “Internet Değişim Noktası DE-CIX”e erişiyor ve Frankfurt şehir merkezine sadece 3 km. mesafede yer alıyor. Bu nedenlerle Telehouse Frankfurt, stratejik, güvenli ve kolay erişilebilir lokasyonları tercih eden ve esnek elektrik altyapısına ihtiyaç duyan uluslararası firmalar için ideal özellikler sunuyor. Telehouse Frankfurt’un bir diğer önemli artısı da grubun diğer veri merkezlerine doğrudan bağlantı sağlıyor olması: Londra, Paris ve New York’daki merkezlere ultra hızlı Ethernet IP bağlantısı “Telehouse Global Interlink” ile diğerlerine de “KDDI Global Network” aracılığıyla erişiyor.

 

Telehouse ve KDDI Europe CEO’su Tokuji Mitsui “Çok uluslu kurumların ve büyüyen yerel firmaların veri merkezi odağı olarak yerini kuvvetlendirmesi beklenen Frankfurt’da, müşterilerimize, sürekli büyüme öngörülen bu önemli Avrupa pazarına genişleme imkânı sunuyoruz. Databurg tesisinin mevcut altyapısına yaptığımız ek yatırımla yüksek kalitede veri merkezleri işleten en güvenilir markalardan biri olduğumuza dair uluslararası itibarımızın devamını sağlarken; teknoloji, doğaya duyarlı altyapı ve müşteri ilişkilerine ilişkin “Telehouse Küresel Standartları”nı bu lokasyonda da devam ettiriyoruz.” dedi.

 

Avrupa Satış ve Pazarlama Direktörü Michelle Reid yeni veri merkezi ile ilgili yaptığı açıklamasında şöyle dedi: “Veri merkezi sektörünün en köklü markalarından biri olan Telehouse, güvenlik, kesintisizlik ve yedeklilik beklentilerini en üst düzeyde karşılayarak, verilerini kendi bünyelerinde barındıran kurumların, alışkanlıklarını değiştirmek için gerekli güveni sağladı. Hızlı ağ altyapımız ve yüksek standartlara sahip işletme anlayışımız sebebi ile Almanya’nın en büyük kurumlarından bazıları Avrupa operasyonlarında hali hazırda Telehouse’u tercih ediyor. Hem bu kurumların genişleme veya yerel pazarda yeni lokasyonlarda bulunma ihtiyacı, hem de Alman kökenli olmayan müşterilerimizin, barındırma ve “on-demand” servisleri almak üzere Frankfurt’a açılma istekleri, Telehouse Frankfurt oluşumunu teşvik etti.”

 

Telehouse Frankfurt, Telehouse’un son senelerdeki küresel büyüme programı kapsamında New York, Hong Kong, Güney Afrika ve Istanbul’da açılan veri merkezlerinin ardından operasyona başlayan en son veri merkezi. Telehouse, genişleme girişimlerinin yanı sıra, ana şirket KDDI’ın sistem entegratör yapısı ile birlikte, yönetilebilir servisler portföyünü, online oyun ile medya firmaları, finans kuruluşları ve orta ölçekli işletmelere hitap eden uçtan uca ICT çözümleri sunmak üzere geliştirmeye devam ediyor. 

 

Telehouse Frankfurt hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.telehouse.net/our-global-locations/germany/ linkini ziyaret ediniz. Satış talepleri için Telehouse merkez ofisine e-posta sales@uk.telehouse.net veya telefon : +44(0)207 512 0550 ile ulaşınız.

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Teknotel Telekom Genel Müdür Yardımcısı Duru Komaz, BT Haber'e verdiği röportajda Veri Merkezi işbirliği konusuna değindi.
 

Ağırlıklı olarak kamuya hizmet veren ve 1984 yılında kurulan Teknotel, Teleohuse işbirliğiyle hedef büyüterek yola devam ediyor. Yedi yıl kadar önce de müşterilerden gelen talep üzerine veri merkezi alanına yöneldiklerini kaydeden Teknotel Genel Müdür Yardımcısı Duru Komaz, “Bankacılık finans ve telekom sektörleri dışında diğer alanlara da böylece hizmet vermeye başladık. İnternet servis sağlayıcıların yan hizmet olarak gördüğü bu hizmeti ikinci bir faaliyet alanı olarak konumlandırdık. Burada da devreye Telehouse girdi. Bu işbirliği öncesi çok az sayıda şirket ile görüşülmüş. Telehouse’un yerel alanlara girme talebi de eklenince işbirliğini Telehouse ile gerçekleştirdik. En önemli konu aynı yöne bakabilmek ve hareket edebilmekti. Bunu da ilk etapta başardığımızı düşünüyoruz” dedi.

Haberin devamı için tıklayınız...

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Kullandığın Kadarını Ödeme Devri

 

Telehouse Istanbul, gelişmiş altyapısı ve sistemleri sayesinde müşterilerine esnek ve tasarruf odaklı bir ücretlendirme modeli sunuyor. Veri merkezi servisleri kapsamında İnternet kapasitesi ve elektrik kullanımı aylık bazda ölçülerek, “Kullandığın Kadar Öde” yaklaşımına göre ücretlendirilirken, müşterilerin elde ettikleri tasarrufları, operasyonlarının başka kanallarına yönlendirmelerine imkan tanınıyor.  

 

Dünyada veri merkezi sektörünün önde giden markası TELEHOUSE sertifikası ile Teknotel Telekomünikasyon tarafından TELEHOUSE’un (www.telehouse.net) uluslararası standartları çerçevesinde işletilen Telehouse Istanbul (www.telehouseistanbul.com) kurumsal müşterilerine yüksek performanslı erişim altyapısı üzerinden kaliteli veri merkezi servisleri sunuyor.

 

Telehouse Istanbul müşterilerine, servislerin yanı sıra kendini kanıtlamış markaların en yüksek teknolojiye sahip aktif cihazları da kabin içerisinde ücretsiz olarak sağlıyor. Akıllı IP güç yönetim prizleri sayesinde port çıkışı bazında barındırma hizmeti sağlanan cihazların elektrik kullanımları, ısı ve tüm kaynak kullanımları hassas bir şekilde ölçümleniyor. Özel bir yazılım sayesinde takip edilen kullanım detaylarının, otomatik raporları ve kayıtları alınıyor, uzaktan erişim ile izlenebiliyor.

 

"İnternet Erişimini de “Kullandığın Kadar Öde”

 

Aylık bazda veya gün içerisinde değişken ziyaretçi sayısı ve yoğunluğu olan uygulamalar için “Kullandığın Kadar Öde” modeli sunuluyor. Sözgelimi ayın çeşitli günlerinde kampanya yapan ve düzenli olarak günün belirli saatlerinde yoğun işlemi bulunan bir e-ticaret sitesinin bant genişliği ihtiyacı değişkenlik gösteriyor. Mbps bazında sabit hız belirlemek yerine, herhangi bir hız limiti olmaksızın Telehouse Istanbul altyapısından çalışabilecek sunucunun ay sonunda GB veya TB bazında toplam transfer edilen çift yönlü veri trafiği ölçülüyor. Bu sayede müşteri, yüksek bant genişliği alıp, kullanmadığı gün veya saatler için fazla ödeme yapmak zorunda kalmıyor; düşük bant genişliğinin yoğun kullanım durumunda yol açacağı darboğaz riskini de engellemiş oluyor.

 

"Güç Yönetiminde ‘Kullandığın Kadar Öde"

 

Dünyada sayılı veri merkezinde bulunan akıllı IP PDU donanımları sayesinde detaylı elektrik ölçümlemesi yapmak mümkün. Bu hassas ölçümlemenin yapılmadığı veri merkezlerinde, donanımın maksimum güç kullanımı veya tüm veri merkezinin ortalama elektrik kullanımı baz alınıyor. Ölçümleme yapılamadığından, benimsenen söz konusu yaklaşım, çoğu zaman müşterinin kullandığı kadarından fazlasını ödemesine yol açıyor. Telehouse Istanbul’da kWh ve KW bazında aylık kullanım raporlanıyor ve belirli birim fiyatlar üzerinden faturalandırma yapılıyor. 

 

Teknotel Hakkında

1984 yılında telekomünikasyon sektöründe anahtar teslimi projeler hayata geçirmek üzere kurulan Teknotel Grubu’nun internet, VPN/WAN, uydu, ses, altyapı konularında faaliyet gösteren firması Teknotel Telekomünikasyon, farklı ölçeklerde kurumsal erişim ihtiyaçlarına cevap veriyor. Çözümcü yaklaşımı, uzman kadrosu, 7/24 teknik desteği ve müşteri memnuniyeti ilkeleri ile kurumların uzun vadeli çözüm ortağı olarak konumlanan Teknotel Telekomünikasyon, bilgi güvenliği sistemi ile operasyonel standartlarını en üst düzeyde tutuyor. TEKNOTEL Telekomünikasyon çözüm ve servisleri hakkında detaylı bilgi almak için: www.teknotel.com

 

Telehouse Hakkında

TELEHOUSE, veri merkezleri ve bağlantıları ile kritik IT sistemleri için güvenli ve esnek platform imkanı sağlıyor.1988 yılında kurulan TELEHOUSE, Avrupa’nın ilk “taşıyıcı bağımsız” barındırma sağlayıcısı olma özelliğini taşıyor.  Bugün internet ve telekomünikasyon sektörünün kalbi konumunda bulunan TELEHOUSE, Dünya genelinde farklı ölçekte ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren 1000’in üzerinde firmaya hizmet veriyor. TELEHOUSE’un Londra ve Paris’te bulunan toplamda 45.000m2’lik alana sahip 5 adet veri merkezi, müşterileri için yüksek güvenlikli ve esnek Colocation hizmetleri sunuyor. Ayrıca müşterilerine iş sürekliliği çözümleri sunan TELEHOUSE müşterilerine tek merkezden hizmet veriyor. Global 300 firması olan Japon KDDI grubuna bağlı TELEHOUSE, kardeş kuruluşu TELEHOUSE AMERICA ile birlikte Avrupa, Amerika ve Asya’da konumlanarak global bir network oluşturuyor.

www.telehouse.net

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Alper Selçuk Bloomberg HT Devre Arası Programında Veri Merkezi Sektörünü Anlattı...

 

27 Mayıs 2011 Cuma, Bloomberg HT’de 13:30 – 14:00 saatleri arasında yayınlanan Devre Arası programında Teknotel Telekom Genel Müdürü Alper Selçuk canlı yayında Veri Merkezi sektörünü anlattı...
 

Teknotel Telekom (www.teknotel.com) ile dünya devi Telehouse'un işbirliği kapsamında Mart 2011'de kapılarını açan Telehouse Istanbul ve sektör dinamikleri hakkında görüşlerin paylaşıldığı ve İpek Kaplan'ın sunduğu programda veri merkezlerinin kurumlar için önemi, tercih edilme nedenleri, veri merkezi bileşenleri, pazarın geleceği gibi pek çok konuya değinildi.

Programı izlemek için; http://www.prnet.com.tr/wmv/27052011/9D6AB894-F79F-4AAF-AEB8-D0C5A1049F13.wmv tıklayınız.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Telehouse Veri Merkezi İstanbul’da faaliyete geçti..

 

Istanbul, TÜRKİYE –  14 Mart 2011

 

Teknotel Telekomünikasyon, kurumsal telekomünikasyon hizmetleri alanındaki tecrübesi ile uluslar arası standartlara sahip ilk veri merkezi yatırımı Telehouse Istanbul’u hayata geçirdi. İstanbul’un ticaret merkezlerinden Kozyatağı’nda kapılarını açan Telehouse Istanbul, Avrupa, Amerika ve Asya’da kendi veri merkezlerini işleten dünya devi Telehouse’un ismini verdiği, ancak işletmesini lokal hizmet sağlayıcıya emanet ettiği ilk veri merkezi olma özelliğini taşıyor.

 

Teknotel Telekomünikasyon’un bugüne kadar; mevcut internet, uydu, ses ve altyapı hizmetlerini tamamlayıcı nitelikte kurumsal müşterilerine sunduğu veri merkezi servisleri, Telehouse İstanbul çatısı altında farklı bir kimlik kazanıyor. “Carrier-neutral” yani taşıyıcı-bağımsız altyapısı ile Telehouse İstanbul, müşterilerine farklı internet erişim ve noktadan noktaya bağlantı alternatifleri sunarken, önemli data ve ses ağlarını bir araya getirmeyi, kısa vadede Türkiye’nin ve bölgenin trafik merkezi (I/X) olmayı hedefliyor. 

 

Teknotel Telekomünikasyon Genel Müdürü Alper Selçuk, Telehouse İstanbul ile ilgili: ‘İstanbul’da bir Telehouse işletmesini hayata geçirmek, veri merkezi alanında yatırım yapmaya karar vermiş olan firmamızın ileriye dönük ve uzun vadeli vizyonunu ortaya koyuyor. Telehouse’un uluslar arası bilgi birikimi ve uzmanlığı ile Teknotel’in tecrübesi, pazar bilgisi ve çözümcü yaklaşımının uyumlu bir şekilde bir araya gelmesi bu işbirliğinde iki tarafı da motive eden etkenler oldu. Teknotel olarak Türkiye ve bölgede Telehouse markası altında yatırımlarımıza devam etme hedefimiz var. Türkiye’de veri merkezi pazarının artık çok daha hızlı bir büyümeye hazır olduğunu, çünkü kurumların erişilebilirlik, güvenlik ve süreklilik kriterlerinin önemini anlayarak, bunların sağlanması için dış kaynak kullanımının gerekliliğinin farkına vardıklarını gözlemliyoruz.’ diyor.

 

Telehouse İş Geliştirme Direktörü Andrew Fray, ‘Türkiye bizim için Avrupa ile Asya arasında köprü niteliği taşıyan son derece önemli bir pazar. İki yıllık hazırlık sürecimizde; Teknotel’in Telehouse markasını taşıyacak uzmanlık, odaklanma ve kararlılığa sahip olduğunu gördük. Müşterilerimiz gönül rahatlığı ile omurgalarını Telehouse Istanbul’u kapsayacak şekilde genişletebilir, donanım ve bağlantılarını burada konumlandırabilirler. Telehouse Istanbul, dünyadaki tüm diğer Telehouse işletmeleri gibi, en üst düzeyde güvenlik, enerji yönetimi ve iklimlendirme standartları sağlıyor. Ayrıca deprem ve su baskını gibi fiziksel risk faktörlerinin bulunduğu coğrafyalarda, kurumların kritik altyapılarını, bu risklerin dikkatlice yönetildiği veri merkezlerinde barındırmaları büyük önem taşıyor ki, Telehouse Istanbul bu açıdan da firmaların tercihi olacaktır.’ diyor.

 

Andrew Fray ekliyor: ‘Telehouse, veri merkezi işletmelerini mükemmel bir şekilde işletecek yetkinliğe sahip yerel iş ortakları ile yapısını geliştirmeyi hedefliyor. Telehouse değerini Türkiye’ye taşıdığımız ve artık farklı kıtalarda 21 şehirde müşteri ve çözüm ortaklarımızın ihtiyaçlarını karşılayabileceğimiz için mutluyuz. Uzun vadeli ortağımız olarak gördüğümüz Teknotel ile sinerjimizi Türkiye ve çevre ülkelerde planladıkları yeni veri merkezi yatırımlarına taşımayı hedefliyoruz.’

 

İlk aşamada 2000 sunucu barındırmak üzere planlanan Telehouse Istanbul, alan kiralama,  sunucu barındırma, kiralama, sanallaştırma, erişim, enerji yönetimi, teknik destek konularında esnek servisler sağlıyor. Teknotel Kozyatağı’nda kapılarını açtığı Telehouse Istanbul’a ek olarak, 2012 yılında daha büyük bir veri merkezi projesi planlıyor.

 

Alper SELÇUK, ‘Telehouse Istanbul’un altyapısı, Teknotel’in mühendisleri ile elektrik,  iklimlendirme, network, mimari-uygulama alanlarında uzman firmaların özenli çalışmaları sonucunda oluşturuldu. Tüm ekipman ve malzemeler, operasyonun kritikliği göz önünde bulundurarak, minimum risk faktörü sağlayacak şekilde, kendini ispat etmiş markaların uygun ürünleri arasından seçildi. Projede; enerji sarfiyatının minimum düzeyde tutulması ve ‘Green IT’ anlayışının benimsenmesi hedeflendi. Modern, güvenli, duyarlı ve yenilikçi bir veri merkezi oluşturduğumuza inanıyoruz ve bu yaklaşımımızı bundan sonraki yatırımlarımızda da sürdürmeyi amaçlıyoruz’ diyor. 

 

 

Telehouse Hakkında:

 

Telehouse, veri merkezleri ve bağlantıları ile kritik IT sistemleri için güvenli ve esnek platform imkanı sağlıyor. 1988’de kurulan Telehouse, Avrupa’nın ilk ‘taşıyıcı bağımsız’ barındırma sağlayıcısı olma özelliğini taşıyor. Bugün, internet ve telekomünikasyon omurgasının merkezinde yer alan Telehouse, dünya genelinde farklı ölçekte ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren 1000’in üzerinde firmaya hizmet veriyor. Telehouse’un Londra’da bulunan merkezi London Internet Exchange’e ev sahipliği yapıyor. Telehouse, bir Global 300 firması olan Japon KDDI grubuna bağlı ve Telehouse America’nın da kardeş firması.

 

Daha fazla bilgi için: www.telehouse.net

 

Basın İletişimi:

Telehouse (United Kingdom) - Dionne Aiken, Marketing Manager

Tel: +44 (0)20-7512-4451

Email: dionne.aiken@uk.telehouse.net

 

Teknotel Telekomünikasyon Hakkında:

 

1984 yılında telekomünikasyon sektöründe anahtar teslimi projeler hayata geçirmek üzere kurulan Teknotel Grubu’nun internet, VPN/WAN, uydu, ses, altyapı konularında faaliyet gösteren firması Teknotel Telekomünikasyon, farklı ölçeklerde kurumsal erişim ihtiyaçlarına cevap veriyor. Çözümcü yaklaşımı, uzman kadrosu, 7/24 teknik desteği ve müşteri memnuniyeti ilkeleri ile kurumların uzun vadeli çözüm ortağı olarak konumlanan Teknotel Telekomünikasyon, bilgi güvenliği sistemi ile operasyonel standartlarını en üst düzeyde tutuyor. 

 

 

Daha fazla bilgi için: www.teknotel.com

 

Basın İletişimi:

Sirius İletisim – Rana Mercan, Genel Müdür

Tel: +90 212 263 29 79

Email: rana@siriusli.com

 

www.telehouseistanbul.com