HAKKIMIZDA

 

 

TELEHOUSE ISTANBUL; Teknotel Telekomünikasyon, kurumsal telekomünikasyon hizmetleri alanındaki tecrübesi ve Amerika ve Asya’da kendi veri merkezlerini işleten dünya devi Telehouse iş birliği ile Mart 2011’de İstanbul’un ticaret merkezlerinden Kozyatağı’nda kurumsal müşterilerine uluslar arası standartlarda datacenter hizmetleri vermek üzere faaliyete geçti.

 

TELEHOUSE ISTANBUL; veri merkezi işletmeciliği alanındaki tecrübesi tüm Dünya’da bilinen Telehouse’un ismini verdiği, ancak işletmesini lokal hizmet sağlayıcıya emanet ettiği ilk veri merkezi olma özelliğini taşıyor.

 

> "Carrier - Neutral" altyapı...

 

Teknotel Telekomünikasyon’un bugüne kadar; mevcut internet, uydu, ses ve altyapı hizmetlerini tamamlayıcı nitelikte kurumsal müşterilerine sunduğu veri merkezi servislerini, TELEHOUSE ISTANBUL çatısı altında birleştirerek; “Carrier-Neutral” yani taşıyıcı-bağımsız altyapısı ile lokal ve uluslar arası müşterilerine, farklı internet erişim ve noktadan noktaya bağlantı alternatifleri sunuyor.

 

> Güçlü & Güvenli altyapı...

 

İlk aşamada 2000 sunucu barındırmak üzere planlanan TELEHOUSE ISTANBUL; alan kiralama,  sunucu barındırma, kiralama, sanallaştırma, erişim, teknik destek konularında esnek servisler sağlıyor. Ayrıca, TELEHOUSE ISTANBUL, dünyadaki tüm diğer Telehouse işletmeleri gibi, en üst düzeyde güvenlik, enerji yönetimi ve iklimlendirme standartları sağlıyor.

 

TELEHOUSE ISTANBUL’un servisleri profesyonel olarak işletilen, hiçbir bireysel servisin sunulmadığı güçlü omurga ve yedekli bağlantılar üzerinden sağlanıyor. Güçlü altyapımızda; direkt Acıbadem portunda sonlanan telekom bağlantılarının yanı sıra, Avrupa ve Amerika’da önemli IP omurgalarına erişen, yurtdışı fiber ve uydu bağlantılar bulunuyor.

 

> TELEHOUSE ISTANBUL hizmetlerinde değer/farklılık yaratıyor...

 

Telehouse’un uluslar arası bilgi birikimi ve uzmanlığı ile Teknotel’in tecrübesi, pazar bilgisi ve çözümcü yaklaşımının uyumlu bir şekilde bir araya gelmesi ile operasyonunda müşteri memnuniyetini ön planda tutan TELEHOUSE ISTANBUL, kurumsal beklentileri anlamak ve karşılamak üzere sürekli kendini yeniliyor, yenilikçi çözümler geliştiriyor ve müşterilerine değer/farklılık yaratarak onlara rekabet üstünlüğü kazandırmayı ve onların uzun vadeli çözüm ortağı olmayı hedefliyor.

 

> Yüksek kalitede Müşteri Hizmetleri

 

TELEHOUSE ISTANBUL; teknik, satış, lojistik ve yönetim birimlerinden oluşan genç ama eğitimli, tecrübeli ve dinamik kadrosu profesyonel hizmet odaklı çalışıyor ve işlerini heyecanla yapıyorlar. Ekibimizin öncelikli hedefi, müşterilerimizin iş süreçlerinize odaklanabilmeleri için profesyonel, çözümcü ve kaliteli hizmet vererek, müşterilerin iş süreçlerine odaklanabilmeleri için iş yüklerini azaltarak ve tasarruf etmelerini sağlayarak müşteri memnuniyetini iyileştirmek.

 

TELEHOUSE Hakkında:

 

Telehouse, veri merkezleri ve bağlantıları ile kritik IT sistemleri için güvenli ve esnek platform imkanı sağlıyor.1988 yılında kurulan Telehouse, Avrupa’nın ilk “taşıyıcı bağımsız” barındırma sağlayıcısı olma özelliğini taşıyor.  Bugün internet ve telekomünikasyon sektörünün kalbi konumunda bulunan Telehouse, Dünya genelinde farklı ölçekte ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren 1000’in üzerinde firmaya hizmet veriyor.

 

Telehouse’un Londra ve Paris’te bulunan toplamda 45.000m2’lik alana sahip 5 adet veri merkezi, müşterileri için yüksek güvenlikli ve esnek colocation hizmetleri sunuyor. Ayrıca müşterilerine iş sürekliliği çözümleri sunan Telehouse müşterilerine tek merkezden hizmet veriyor.

 

Global 300 firması olan Japon KDDI grubuna bağlı Telehouse, kardeş kuruluşu Telehouse America ile birlikte Avrupa, Amerika ve Asya’da konumlanarak global bir network oluşturuyor.

 

www.telehouse.net

 

TELEHOUSE GLOBAL MAP

 

 

 

TEKNOTEL TELEKOMÜNİKASYON Hakkında:

 

1984 yılında telekomünikasyon sektöründe anahtar teslimi projeler hayata geçirmek üzere kurulan Teknotel Grubu’nun internet, VPN/WAN, uydu, ses, altyapı konularında faaliyet gösteren firması Teknotel Telekomünikasyon, farklı ölçeklerde kurumsal erişim ihtiyaçlarına cevap veriyor. Çözümcü yaklaşımı, uzman kadrosu, 7/24 teknik desteği ve müşteri memnuniyeti ilkeleri ile kurumların uzun vadeli çözüm ortağı olarak konumlanan Teknotel Telekomünikasyon, bilgi güvenliği sistemi ile operasyonel standartlarını en üst düzeyde tutuyor. 

 

TEKNOTEL Telekomünikasyon çözüm ve servisleri hakkında detaylı bilgi almak için kurumsal web sitemizi; www.teknotel.com ziyaret edin...

 

Diğer Teknotel Grubu firmalarının web siteleri için:
www.teknotel.net              TEKNOTEL Enerji Telekomünikasyon
www.netmaster.com.tr      TEKNOTEL Bilişim